CALLAN METOD NEDİR ?

Yabancı bir dili konuşmak o dili öğrenirken gelişen en son beceridir. İngilizceyi okullarda ve çeşitli kurslarda grameriyle, kelime bilgisiyle, okuma metinleri ve yazma teknikleriyle çok iyi bir şekilde öğrenen kişiler bile maalesef İngilizce konuşma aşamasına geldiğinde çok zorluk çekmektedir.

İngilizce konuşma becerinizi ancak İngilizce konuşarak geliştirebilirsiniz

Doğru gramer ve kelime bilgisinin yanısıra düzgün telaffuz, vurgulama ve tonlama İngilizce konuşurken doğru mesajı iletebilmek için dikkat edilmesi gereken çok önemli unsurlardır. Bunu yapabilmek için ya yurtdışına çıkmanız ya da anadili İngilizce olan yabancılarla pratik yapmanız gerekmektedir.

Express English, İngilizce konuşmak isteyen herkese Callan Metodu ile ve anadili İngilizce olan yabancı öğretmenlerle ilk dersten itibaren İngilizce konuşma garantisi vermektedir.

İngilizce’yi en kısa ve en hızlı şekilde öğretmeyi amaçlayan Callan Yöntemi bugüne kadar bilinen araştırma metodlarına yeni bir boyut getirerek normal zamanın çeyreğinde İngilizce öğretmeyi başarmış durumdadırlar

Öğrenciler Callan Yöntemini kolay, ilginç ve zevkli bulmaktadır. Bu metod her öğrenci için mesleği veya kültürü ne olursa olsun; bir garsondan bir üniversite profesörüne kadar herkes için uygundur ve yediden yetmişe her milletten öğrencilerle mükemmel sonuçlar almaktadır.

Cambridge Preliminary düzeyine ulaşmak için bir öğrenci yaklaşık 1500, First Certificate için ise 3000 kelimeye ihtiyaç duyar. Kelimelerin anlamını bilmenin yanında dilbilgisi kuralları da doğru ve hızlı bir şekilde kullanılmak zorundadır. Callan’daki ortalama bir öğrenci yaklaşık gereken kelimeleri saatte 19 kelime olmak üzere toplam 80 saat sonunda öğrenmiş olacaktır.

Başka bir deyişle 1 ay içerisinde (haftada 5 saatlik bir program için) Callan öğrencisi 380 kelime öğrenirken diğer okulların öğrencileri 25 kelime öğrenir.

Callan Metodu’nun Özelliklerinden Bazıları:

Okul dışında ekstra çalışma gerektirmez.
Bire bir katılım sağlanır.
İlk dersten itibaren İngilizce konuşma garantisi vardır.
Callan’ın en yavaş öğrencisi diğer okullardaki en hızlı öğrenciden daha hızlıdır.
Öğrenci İngilizce konuşmaya ve öğrenmeye mecbur edilir.
En hızlı seviyede İngilizce konuşma sağlanır.
Daha fazla bilgi için www.callan.co.uk


ANKARA CAD. NO: 243 KAT 2 DAİRE 3 BORNOVA / İZMİR
0 232 34 34 404 - info@expressenglishizmir.com - expressenglishizmir@yahoo.com